ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU GRANTOWEGO DZIAŁAJ LOKALNIE 2018
prowadzonego na terenie działania Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt”

W tegorocznej edycji Działaj Lokalnie do konkursu zgłoszono 16 wniosków. Komisja, na posiedzeniu w dniu 15 czerwca podjęła decyzję o odrzuceniu 3 z nich. Łącznie rozdysponowano dotacje na kwotę 55.000 złotych.

Pod uwagę brano innowacyjność i pożyteczność projektów, zaangażowanie społeczności lokalnej, trafność diagnozy potrzeb społeczności, komunikację, promocję, trwałość i możliwość kontynuacji danej inicjatywy.

Z realizatorami wszystkich zwycięskich projektów będziemy kontaktować się w dniach 18 - 22 czerwca 2018r. W razie pytań lub wątpliwości czekamy na Wasze wiadomości pod adresem: lffprojekt@wp.pl

Dotację otrzymały następujące projekty:

LP. Tytuł projektu Wnioskodawca(Realizator) Gmina Ocena końcowa(średnia ocen członków Lokalnej Komisji Grantowej) Kwota dofinansowania
1. Geoposzukiwania 100 – letniej Niepodległej Gminna Biblioteka Publiczna w Ryjewie Ryjewo 42 4.000 zł
2. Rusz się w Dzierzgoniu Nadwiślańska Fundacja Rozwoju Dzierzgoń 39,33 6.000 zł
3. III Gminny Festiwal Talentów Grupa nieformalna Szkoła Podstawowa w Cyganach Gardeja 39 5.000 zł
4. Dzierzgoń Hałasuje! Fundacja Teatru 3.5 Dzierzgoń 38,67 4.000 zł
5. Śpiewać Każdy Może Klub Kobiet Aktywnych Kwidzyn 38,33 3.000 zł
6. Kolorowe lato Koło Gospodyń Wiejskich w Glinie Sadlinki 38 6.000 zł
7. Grassroots –Grassfoods. Warsztaty kulinarne. Stowarzyszenie Promocji Kultury Underground Ryjewo 38 6.000 zł
8. Twórcze lato – II edycja Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Viva” Bądki Gardeja 36,67 3.000 zł
9. Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Szkoła Podstawowa im. Kresowiaków w Rodowie Prabuty 36,33 3.000 zł
10. Smacznie i zdrowo jak u mamy Klub Miłośników Gotowania Sadlinki 36,33 5.000 zł
11. Święto Powideł Nebrowskich Koło Gospodyń Wiejskich w Nebrowie Wielkim Sadlinki 36,33 5.000 zł
12. Teatrem malowane Obrzynowskie Stowarzyszenie Kulturalne Prabuty 35,33 2.500 zł
13. Jesienią i w lecie działaj na 100 - lecie Ochotnicza Straż Pożarna w Kołodziejach Prabuty 35 2.500 zł
14. Rodzina z r odziną – aktywnie, wesoło, turystycznie i sportowo Szkoła Podstawowa w Liczu Kwidzyn 32,33 0
15. Razem w Okrągłej Łące Fundacja Wspierania Społeczności Lokalnych „Sapere Aude” Sadlinki 30,33 0
16. Konkurs tradycyjnych potraw Powiśla Fundacja Powiślańska Ryjewo 24,67 0

Łączna kwota dofinansowań: 55.000 zł

Lokalna Fundacja Filantropijna „Projekt”

Kolejny rok programu DZIAŁAJ LOKALNIE

W dniu 19 marca 2019r. w Centrum Usług Integracji Społecznej w Sadlinkach miało miejsce podsumowanie działań w ramach Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Gospodarzami wydarzenia była Wójt Gminy Sadlinki pani Elżbieta Krajewska oraz prezes Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt pan Mieczysław Dzikowski. W spotkaniu uczestniczyli wójtowie Gminy Ryjewo – pan Sławomir Słupczyński, Gminy Gardeja – pan Kazimierz Kwiatkowski oraz zastępca burmistrza Gminy Dzierzgoń – pan Wojciech Demko. Na spotkanie przybyli realizatorzy poszczególnych projektów. W tej edycji programu zrealizowanych zostało trzynaście wyjątkowych inicjatyw.

Przedstawiciele Ośrodka Działaj Lokalnie – prezes Fundacji Filantropijnej Projekt pan Mieczysław Dzikowski oraz lokalny koordynator programu pani Dorota Kurjata, zabrali gości w podróż po zrealizowanych pomysłach. Nie zabrakło wzajemnych inspiracji. Był czas na podziękowania, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Wszyscy realizatorzy mogli się pochwalić swoimi działaniami, które przyczyniają się do zmian w środowisku lokalnym. Spotkanie o walory artystyczne wzbogacił występ solistek z Klubu Dobrej Piosenki.

Dziękujemy za ten rok wspólnych działań dla lokalnych społeczności i zapraszamy do podejmowania kolejnego wysiłku przy budowaniu dobra wspólnego.

Celem programu „Działaj Lokalnie" jest aktywizowanie mieszkańców do działania na rzecz dobra wspólnego, współdziałania ze sobą na rzecz swojego otoczenia a także wpływanie na to, aby żyło się lepiej mieszkańcom małych społeczności. Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach programu, wielu twórczych pomysłów zmieniających naszą najbliższą okolicę.

Wszystkie projekty otrzymały dofinansowanie ze środków "Działaj Lokalnie X" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt w Kwidzynie. Zadania były współfinasowane przez samorządy poszczególnych gmin.

Konkurs Działaj Lokalnie 2018, prowadzony na terenie działania Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt został rozstrzygnięty.