Wyprawki dla dzieci - akcja Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt Kwidzyn

Wyprawki dla dzieci 2008 akcja
Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt Kwidzyn

Wyprawki dla dzieci - akcja Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt Kwidzyn

Wyprawki dla dzieci 2008 akcja
Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt Kwidzyn

Zaczarowany Ołówek - Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt

Akcja Zaczarowany Ołówek adresowana jest dzieci rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

"Zaczorowany Ołówek" Abrakadabra dla maluchów....

W dziecku drzemią niespożyte pokłady radości, jest w nim piękno świata, miłość do ludzi,  kolorowa rzeczywistość. Jest niczym źródło szczęścia. Takie małe, a wielkie w swym uśmiechu.

Pierwszy dzień w szkole jest dla niego największym wydarzeniem, od tej chwili zaczyna poznawać świat w inny sposób, wkracza w ogromne przestworza wielkich i małych liter.

Może w przyszłości zostanie strażakiem, lekarzem, astronomem, pisarzem, aktorem, nauczycielem czy dyrektorem własnej firmy.

Pozwólmy mu stać się szczęśliwym człowiekiem i dajmy mu szansę na wymarzoną przyszłość. Żeby człowiek był wielki, musi obok wiedzy i umiejętności posiąść radość, czerpaną garściami z życia i od innych ludzi.

Na początku tej drogi niech nikomu nie zabraknie zaczarowanego ołówka, którym narysować może sto słońc i kolorowych kwiatków.

Cel akcji „Zaczarowany Ołówek”

Tego dnia każde dziecko powinno dostać od dorosłych „zaczarowany pakiet możliwości” – szkolną wyprawkę. Akcja „Zaczarowany Ołówek” została stworzona z myślą o dzieciach, którym rodzice nie są w stanie zapewnić pierwszego tornistra czy kredek. Ludzie są czarodziejami, należy tylko pokazać im różdżki, którymi mogą odmienić szarą codzienność. 

Jak można wesprzeć akcja „Zaczarowany Ołówek”

W wielu sklepach znajdują się kolorowe kartony, do których mieszkańcy Kwidzyna mogą wkładać ofiarowane przedmioty.

W akcję włączają się kwidzyńskie firmy, szkoły oraz indywidualni darczyńcy. Przy pomocy ludzi dobrej woli udaje się skompletować około 200 wyprawek dla najbardziej potrzebujących, którymi w większości są mieszkańcy terenów wiejskich powiatu kwidzyńskiego.

Fundacja Projekt zainicjowała tę akcje w 2002 roku. Od tej chwili każdy pierwszy dzień września jest niczym dzień dziecka, dziecka któremu Ktoś podarował wielki dar z głębi serca. Dla tych maluchów, jeden z największych, jaki do tej pory otrzymały.

Realizacja Akcja „Zaczarowany Ołówek”

Podczas wakacji przeprowadziliśmy akcję uliczną z udziałem dzieci, które rozdawały ulotki informacyjne przechodniom.

Na początku września wolontariuszki kompletowały wyprawki z zebranych darów oraz artykułów zakupionych w kwidzyńskich hurtowniach papierniczych: ELBO i ALWA. Hurtownie te przekazały część artykułów jako darowiznę. Bardzo dużo artykułów szkolnych, w tym 5 gotowych wyprawek z tornistrem otrzymaliśmy od firmy B&J POLAND, której przedstawicielem w naszym mieście jest sklep £-stretcher.

W wyniku akcji "Zaczarowany ołówek" przekazaliśmy 138 wyprawek biednym dzieciom ze szkół Powiatu kwidzyńskiego. Uroczyste przekazanie wyprawek odbyło się w Sali audytoryjnej CKJ w Kwidzynie.

Do jednej ze szkół pojechaliśmy osobiście. Dzieci z Okrągłej Łąki cieszyły się z nowych piórników, mazaków, kredek ....